Člověče, nezlob se na nás!

Divadelní představení na motivy čtyř světových pohádek: O Měsíci a Slunci (indiánská), Okřídlená žena (australská), Kráska s půlměsícem (africká), Hadač osudu (arabská)

Co jsme za rok napekli, to si s Vámi sníme

Přehlídka divadelních výstupů dětí z divadelně-dramatických dílen 2018

Krtník a Medvěd

Krtník žije v horách, kde zpívá vodopádu a povídá si s kamínky. Žije tady a teď, nic mu neschází. Než potká Medvěda z města a pozná hodnotu přátelství, o které může velmi snadno přijít. Zvlášť, když se na obzoru objeví zákeřná Zaškvara…

Divadelní představení o tom, jak důležité je přátelství a jak se může smutek stát nebezpečným.

Divadelní dílna k inscenaci Okolo

Divadelní dílna navazující na inscenaci "Okolo" pomáhá dětem lépe vstřebat zážitky a zamyslet se nad některými závažnějšími i méně závažnými tématy hravou a zábavnou formou.

Divadlo aneb Stačí málo… - 8.1.2018

Divadlo je uměním zobrazovacím a nositelem tohoto oživlého obrazu je právě lidské tělo. To svým postavením v prostoru rozehrává příběhy v divadelním i reálném životě.

Holky z literárně divadelní dílny Divadovádidlo II. se tomu postavily čelem a připravily pro vás sérii obrazů, jejichž situace vám jistě nebudou cizí.

Tak co, v jaké pozici se dnes cítíte vy?

Tábor Cestou necestou za pohádkami světadílů - léto 2017

Na přelomu července a srpna se konal hudebně dramatický tábor inspirovaný pohádkami Afriky, Oceánie, Japonska a dalších zemí. Cesta necesta byla určena jen pro odvážné. A výsledky můžete spatřit v naší fotogalerii.

Den otevřených dveří Hudebně-dramatického centra Galimatyáš: Studio "My dvě" - 2. 9. 2017

Dne 2. 9. 2017 proběhl v prostorách Hudebně-dramatického centra Galimatyáš Den otevřených dveří, v rámci něhož mohli návštěvníci zhlédnout divadelní inscenaci Studia "My dvě" pod názvem "Okolo" na motivy knížky polské spisovatelky Olgy Masiukové "Jak voní týden". 

Noc s Andersenem - 31. 3. 2017

Poslední březnovou noc se v některých šumperských vzdělávacích institucích konala tradiční Noc s Andersenem. Do jejího průběhu se aktivně zapojil i Spolek Galimatyáš. Vlastně šlo o vůbec první „zkoušku“ nových prostor v bývalém domě dětí a mládeže u radnice na nám. Míru. Zde toto seskupení sídlí a od nového školního roku odstartuje každodenní chod Hudebně-dramatického centra GALIMATYÁŠ. Jeho nabídka bude zahrnovat nejen kulturní a volnočasové aktivity pro děti i dospělé, ale i dopolední výukové programy pro školní kolektivy.

Výstava Měsíc v barvách - březen 2017

Je tomu právě rok, co byly v Divadle Šumperk pokřtěny CD a zpěvník autorských písniček pro děti z pera šumperských autorů Terezy Karlíkové a Petra Vočky. Připravili jsme tedy k těmto významným prvním narozeninám i pořádnou oslavu, a to v Informačním centru na Hlavní třídě. Výstava obrázků dětí z výtvarných kroužků SVČ a ZpDVPP Doris s názvem Měsíc v barvách byla inspirována právě Barevnými písničkami. Výstavu bylo možné navštívit od 6. – 31. března 2017.